Category: Uncategorized

0

Maska ideale për fytyrën e yndyrshme

Fytyra e yndyrshme është një problem që mund të kenë shumë persona dhe shpesh përdorimi i medikamenteve të ndryshme nuk ka sjellë rezultatet e duhura. Nuk është e nevojshme që ju të përdorni produkte...

5 femrat që ndryshuan botën, midis tyre është edhe një shqiptare (Foto) 0

5 femrat që ndryshuan botën, midis tyre është edhe një shqiptare (Foto)

Ato njihen si 5 femrat që ndryshuan historinë e botës. “Lufta” për të drejtat e grave filloi në vitin 1872, për te ndaluar diskriminimin gjinor. Susan B. Anthony u përpoq për të drejtën e...

0

Tri ushqimet që nuk duhet larë kurrë

Disa ushqime duhet të lahen mirë, ndërsa për disa tjera një gjë e tillë nuk rekomandohet Këto tri ushqime nuk duhet larë asnjëherë: 1. Vezët 2. Makarona 3. Kërpudhat Këto tri ushqime gjithmonë duhet...

Dhëmbë më të bardhë me këtë përbërës 0

Dhëmbë më të bardhë me këtë përbërës

Zverdhja e dhëmbëve është një çështje e zakonshme kozmetike që prek njëlloj si burrat, ashtu edhe gratë.   Kjo mund të jetë rezultat i disa ushqimeve dhe pijeve, të tilla si vera e kuqe,...

Këto shenja horoskopi duhet ti keni frikë, ja arsyeja 0

Këto shenja horoskopi duhet ti keni frikë, ja arsyeja

Kujdes nga ta.       1.Akrepi: Në përgjithësi personat që i përkasin shenjës së akrepit janë të qetë, të drejtë dhe të drejtpërdrejtë. Nuk kanë frikë të mbrojnë idetë dhe parimet e tyre,...

Si të evitoni gripin këtë dimër 0

Si të evitoni gripin këtë dimër

Vendosja e duarve nëpër sportele të marketeve apo nëpër dorëzat e autobusëve, janë hapat e parë që ju të prekeni nga gripi, sipas farmacistes Angela Chalmer.     Ajo është duke kërkuar nga persona të ndryshëm që...

Disa keshilla per shendet te mire 0

Disa keshilla per shendet te mire

Mos pini kafe tre herë në ditë.Mos i pini ilaqet me ujë të ftohtë.Mos konsumoni ujtë të tepruar pas orës 17:00 (pasdite).Zvogëlo sasinë e ushqimeve me yndyrë që ti konsumon.Pini ujë më shumë në...