Poezi per dimrin

Loading...

Erdhi Dimri !..

Erdhi dimri, erdhi dimri
deren dimrit mos ia hap
po te thote se eshte ma i mire
te bjen te ftohtin e ta le ne prag!

Nuk te ftoh veq duar a faqe
por ne shpirt ta bjen ftohtesine
vjen me zhurme por dhe pa llafe
e te qorron me bardhesine!

E merzine dhurate te sjell
dashurine e lane me stres
si llafazane llafe mbjell
dhe te perqesh plot me serbes!

Erdhi dimri, erdhi dimri
dhe nga puthja ai vec ngrine
merzine dhe stresin i merr me vete
kur se ftoh dot dashurine!…

Loading...

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *