Poezi per shoqerine

Per njerzit gjeja me e bukur 
eshte te kene shoqeri. 
Shoqeri e cila ka bukurine, 
sinqeritetin,dashurine perreth saj. 
E jashte ketij rrethi ka armiq te cilet 
s’duan t’ia dine cfare eshte shoqeria. 
E urrejne aq shume sa duan te 
shkaterrojne,por ata qe jane pjese 
e saj kete nuk e lejojne. 
Vetem nje gje permendin shpeshhere 
se per ta shoqeria eshte gjeja me 
e bukur e me e shtrenjte qe i’u ka 
falur Perendia.

You may also like...

2 Responses

  1. Anisa nisa Bislimaj says:

    shume e bukur poezia vertete shoqeria edhe dicka shume e vecante dhe e vlershme pa mase ♥ e pershendes shoqerine time te cilen e dua shume 🙂 🙂

  2. ajo loqka omel nita says:

    diqka shum e mir mven dashuria ndaj shoqris e vetrtet qe shoqria esht nje gje e pa shlyshe ne ball te njerzimit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *