Poezi per shoqen time

Nje lumturi ne cast e shikova 
ne syte e saj shkelqente nje shkelqim 
por e dini seq ndodhi 
ajo iku ne perendim. 

Jo aq larg nuk shkoi 
vetem shkollen e nderroi 
e une e hutuar isha 
se vetem ate ne jete e kisha. 

Vajzen flokverdh 
cdo nate e enderroja 
syte e bukur smund ti imagjinoja 
cdoher te prisja 
e une vetem mendoja. 

Emrin e saj 
ende e kujtoj 
sa shume e dua 
kurr sdo ta harroj. 

Ndoshta e shoh 
por ndoshta sdo ta njoh 
ndoshta me sdo te ishte 
ndoshta vend ne mua sdo te kishte. 

Harroj s’besoj 
mendoj lundroj 
shoqen time ANISEN 
asnjeher sdo ta harroj.

You may also like...

17 Responses

 1. Olsa says:

  Une shoqes time e kam pjesa te zemres ajo esht shpirti Im binjak

 2. SS says:

  Un kam nje shoqee qe kurr sdo taa harrojj <3

 3. mimoza says:

  une kam nje shoqee qe kurr sdo taa harrojj <3

 4. alisa nimanaj says:

  valla shum e keqeee

 5. basart says:

  shum e mir e veq ajo qe ja ka inat prshembull qkjo alisa nimanaj tjett mir veq emrat shkruajni

 6. albena says:

  Shum e mir edhe un kam shoqet me te mirat qe ato jan melisa elma erona erisa drenushaerina dhe me te miren leonen

 7. rona says:

  po e vertet edhe kjo poezi eshte shume mir dhe mandej shoqet e preferuara te mia jan kaltrina shkurta albiona besimja dhe rrezarten shoqen e jetes sime

 8. ela@kimi2 says:

  shum e bukur per shoen time gjeniferin dhe vanesen te cilat i dua shum

 9. Lela says:

  Flm per thenien

 10. Lela says:

  Flm shume

 11. laurenta says:

  shum me pelqeu per shoqen tim
  e mihanja

 12. Natyra Asllani says:

  une kam nje shoqee qe kurr sdo taa harrojj

 13. ajo goca says:

  shume e mire per shoqen time ilda

 14. ilda says:

  flm nisa dmth ajo goca edhe un te njejtin koment e jap je me e mira nisa nisa ilda shoqe pergjithmone

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *