Ese si i kalova pushimet verore

Pushimi veror, është me të vërtetë një pushim i gjatë dhe relaksues. Gjatë pushimit veror unë kalova shumë
mirë duke bërë gjëra të ndryshme interesante, argëtuese por edhe me karakter edukativ-arsimor. Pasiqë ky ishte një pushim i gjatë, kam shumë gjëra që mund të tregoj por unë do të përmend vetëm disa prej tyre që ishin më interesante dhe që me të vërtetë më mbetën në mendje. Po filloj nga dita kur u lëshuam nga mësimi e deri tek dita ku erdhëm në shkollë.
U lëshuam nga mësimi, ishte një ditë përshëndetëse sepse nuk do të takohesha me shokët dhe shoqët për një periudhë mjaft të gjatë pothuajse tre muaj. Ajo ditë ishte paksa emocionuese, por ditët tjera nuk ishin edhe aq të jashtëzakonshme, por ishin thuajse të rëndomta. Si gjithmonë gjërat kryesore gjatë pushimeve verore janë leximi i librave/lektyrave, shkuarja në një vënd turistik, vizitimi i të afërmëve dhe shkuarjet në pishina apo edhe në vende të tjera intersante dhe argëtuese.
Unë këtë verë lexova këto libra/lektyra (shkruaj cilat ke lexuar), unë i lexova ato me përkushtim dhe vepra e cila më pëlqeu ishte ajo e (shkruaj autorin) me titull (shkruaj titullin). Leximi i veprave nuk ishte gjëja e vetme që kam bërë, unë gjithashtu vizitova (shkruaj kë ke vizituar), dhe qëndrova për (sa ditë ke qëndruar) ishte e mrekullueshme sepse unë kaloja një kohë fantastike me të gjithë familjarët aty, sepse pothuajse e tërë familja ishte e lirë, dhe nuk kishin ndonjë obligim për ta kryer pasiqë ishte verë.
Pas vizitave familjare, unë vizitova vendin e njohur turistik (shkruaj cilin) ku me të vërtetë kalova ditë të mrekullueshme dhe takova shumë shokë e shoqë të reja. Fatmirësisht, ditët ishin të nxehta dhe ia kaluam për mrekulli. Pas kthimit nga atje, po afrohej dita për tu kthyer përsëri në shkollë, dhe kështu duke kaluar disa ditë të rëndomta dhe duke shkuar vazhdimisht në pishina e duke u argëtuar në mënyra të ndryshme duke mos lënë anash mësimin, arritëm deri tek dita e parë e shkollës.

You may also like...

79 Responses

 1. albulena says:

  mua shum me pelqen kjo faqe dhe ju them se ju dua shume i love you

 2. flora says:

  me ka pelqyer shum kjo ese

 3. fatlinda goca says:

  kjo është nje ese shum e bukur ju lumt

 4. fatlinda goca says:

  kjo ështe nje ese shumë e bukur ju lumt

 5. hidajete gashi says:

  shum bukur valla qikjo ese

 6. yllka says:

  shum bukur ese

 7. ela says:

  shum bukur ata qe e shkruan kete ese aq te bukur ju lumt

 8. bleona kastrati says:

  shum bukur ska me mir

 9. egzona says:

  shum me pelqen kjo faqe ju uroj suksese nga une …………

 10. festime says:

  ese shum e bukur

 11. ardiana vokshi says:

  shum bukur

 12. antik tiki says:

  nuk e pelqej sepse nshte veq nje

 13. meti says:

  shum e mir

 14. denis says:

  karoooo

 15. denis says:

  do kish me ma gjet gjuhen shqipe me mesue

 16. denis says:

  ardian vokshi

 17. dafiny says:

  kjo ësht vertet qysh kemi kaluar ne pushimet verore ne diten e par qe kemi pas emocione me qka kemi kaluar e qysh do te pershendetem me shok e shoqe dhe deri ne diten qe na erdh me hyr ne shkollen ton te dashur dhe perseri na erdh kjo dit qe te kenaqem me shok e shoqe

 18. dafiny says:

  shum mir edhe nje her ju dua shum te gjithve i love ju kush e ka shkru

 19. Isse you says:

  Okej Neser kam hartim do e bej keshtu edhe nese marr 5 jeni me te mirret nese marr 1 jeni me te keqinjt !?!?!

 20. elisa says:

  very good

 21. Genta Noizyy says:

  Weery GoooDd

 22. dafina says:

  shummm bukur

 23. SA RA says:

  Te lumt shkelqyeshm

 24. arbenita says:

  shumm bukur

 25. Bleona says:

  shume bukur eseja TE LUMTT

 26. blerina selmani says:

  te lumt e ke shkruar shum bukur 😛

 27. neta says:

  qfare deshironi fanca:*

 28. sumeja says:

  e mir shum

 29. bnnx n says:

  te lumt dora

 30. donjeta says:

  kjo esht nje ese shumm e bukur dhe gjdo fjal qe ke shkruar esht e vertet me ka pelqyer shumm

 31. bleona thaqi says:

  te lumt dor suksese ntardhmen

 32. tri MI says:

  ese shum e bukur

 33. cuni belulit says:

  tlumt pilli

 34. zulejha says:

  esht eshum e bukur 😛

 35. MBESA E DRENICES says:

  eseja shum e bukur shum te lumt

 36. kasl; says:

  e mir

 37. Anisa says:

  Shum e mir i lumt

 38. fjolla says:

  Shum e bukur qenka esa

 39. Diellza @ says:

  shum emir me la pershtypje te madhe ju lumt

 40. tunasjediu says:

  shume e mir ju lumttt

 41. qendresa says:

  sa e mir kjo qenka

 42. lena says:

  shum e bukur eseja ju lumt ju dua te gjith a ta femij se e dojn mesimin

 43. melisa says:

  Sa mir qenka kjo

 44. e.d says:

  nermal e verte o dajjjjjjjj

 45. qendresa says:

  me plqen

 46. dorentina says:

  shum e bukur kjo ese per pushimet verore ☀️☀️

 47. hatixhe says:

  Edhe mua me pelqen shum kjo ese

 48. Erjona Krasniqi says:

  mua kjo me pelqeu shume ju premtoj se do ta shkruaj per fillimin e vitit shkollor premtoj

 49. arta says:

  unë jetoj ne Amerikë por kjo ese ishte shum e bukur megjithese nuk e kuptova por me ndihmen e prinderve e kuptova pak sepse un di vetem pak shqip keshtuqe prinderit ma perkthyen ne anglisht.

 50. Lejla says:

  Mua me pelqeu shum

 51. Fabio says:

  shum e bukur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *