Ese per nenen

A thua, a ka gje me te bukur ne bote kur ti rrethohesh nga familja jote, e veçanerisht nga nena. Ajo me lindi e rriti, dhe nje fjale ajo me edukoi. Nuk thuhet kot se “Xheneti per femijen eshte nen kembet e nenes.” Eshte bahqe qe lulet e saj sjellin lumturi ne zemren e femijes, sjellin kengen e bilbilave nga zeri i dashur i saj. Oh, ajo dore e arte kur me perkedhel te duket se te ngroh nje Diell. Fjala “Nenen” fale qe buron majlte. As nje kuptim nuk do te kishte kjo bote pa nenen, ah ai shpirt i bardhe qe te ofron me miken me te dashur “dashurine”. Fjala e pare qe thashe une eshte fjala nene. Kur jam afer saj ndjej lumturi, kur jam larg saj ndjej mall. Ajo me mesoi si te sillem, me edukoi, si te jem i/e ndershm/e. Ajo nga zgjua e saj nxjerr nektarin perplot keshilla e udhzime. Nena pra eshte me e vlefshmja ne jete. Une ju them “DUAJENI NENEN”.

You may also like...

102 Responses

 1. vajollla says:

  e ke shenuar shum bukur mua me pelqe

 2. medina says:

  mua gjith qka qe eshte per nenen e preferoj sepse qdo gje per nenen mua me djeg se kete esse kur dikush e degjon qe nena e sajtij ka nderruar jete do te kallet per nenen e sajtij nena dhe familja jane te vetmit ata qe ta bejne perkrajen dhe te rrin gjith nje perpara ……

 3. Fabijona says:

  Nena ime eshte shum e gezuar sepse une erespektoj atë

 4. Elham says:

  shummm bukurrr e ke shkruarrrrrrrrr

 5. rida says:

  shum e bukur

 6. vanesa says:

  nena ime eshte me e bukura ne bot

 7. vanesa says:

  dashuria ndaj nenes eshte ilaq per zemer

 8. Guest says:

  shum me pelqen nena ime shum e buker esht

 9. samed says:

  shum me pelqen nena ime ajo është e bukur shum e bukur shummmmmmmm

 10. drilona says:

  shume me pelqen e dua shume nene time

 11. Bahriee says:

  Gjeja Me E ShtrejtT Ne Jeet Eshte Nena Ajo Na Edukoi Na Rriti Neve Nena Ime Te Dua Dhe Gjithmon Do Te Dojj

 12. Enaa says:

  Nena <3 eshte gjeja me eshtrenjte <3

 13. lola says:

  nena eshte si te theme thesari yne ne duart tona po te na humbe ne nuk do dinim qfare te benim andaj nena me nje fjale me dore ne zemer i theme ‘te dua NENE” EDHE KUSH KA SHKRU QETA BRAVO I QOFTTTTTTT BRAVOOOOOO

 14. fjolla says:

  shume bukr dhe eshte nje gje qe te ben te kujtosh

 15. delvina says:

  nena ime sa te dua

 16. delvina says:

  nena eshte thesari qe kam ne bot ate e dua si asgje tjeter

 17. adriatik says:

  nena eshte si te theme thesari yne ne duart tona po te na humbe ne nuk do dinim qfare te benim andaj nena me nje fjale me dore ne zemer i theme ‘te dua NENE”

 18. adriatik says:

  mua gjith qka qe eshte per nenen e preferoj sepse qdo gje per nenen mua me djeg se kete esse kur dikush e degjon qe nena e sajtij ka nderruar jete do te kallet per nenen e sajtij nena dhe familja jane te vetmit ata qe ta bejne perkrajen dhe te rrin gjith nje perpara ……

 19. tina says:

  faleminderit per te gjitha komentet

 20. MANJOLA says:

  100LIKE KUSH E DON NENEN

 21. MANJOLA says:

  UNE E DUA NENEN TIME ,TE DASHUR YLLI IM, PRINCESHA IME,ZEMRA IME….

 22. Guest says:

  o zot i lumshin ato dur per kete ese kaq te mir
  po shihet qe ti pi ja dishe vleren nanes

  bravo vazhdo te lutem gjithmon keshtu :):):):):)

 23. adi xherri says:

  shum e bukur bravo

 24. ina alimemaj says:

  shume e bukur nene eshte gjithcka per mua

 25. gentiana says:

  shum bukur ♥♥♥ te lumt dora

 26. semina says:

  Shum e mir kjo Ese per Nenen ♥ ♥ ♥

 27. luana says:

  dicko disko

 28. linda says:

  shum bukur edhe une e dua nenen dhe e pershendes shum nga gjermania linda

 29. linda says:

  prinzes asht yll qe shendrit naten kiss mami

 30. Guest says:

  Sa Bukur

 31. Diellxon says:

  Sa Bukur

 32. Rina says:

  Shume e bukur 🙂

 33. violeta says:

  shum e bukur eseja

 34. nadi says:

  shume e bukur

 35. lina says:

  ah kjo ësht e vertet e dua nene më shum se githqka

 36. ana says:

  shum bukurrrrrrrrrr

 37. mirjeta says:

  te duaa nene <3….

 38. genti says:

  shum e bukur

 39. Artta says:

  -Ese shum e bukur ju lumt ju pershendes-

 40. tina says:

  shum e bukur edhe une dua ta them nje fjale te urte per nenen nena eshte drita e shtepis

 41. tina says:

  fati i ardhshem i gjdo femije eshte veprimi i nenes me femin

 42. tina says:

  a eshte e vertet kjo qe e tash

 43. aldrin says:

  Shum mir ❤️

 44. aldrin says:

  Fjala nenë të ben te buzëqesh më shum

 45. laurenta says:

  nena esht fjala me e bukur ne jet gjithmon do ta dua nene si nje vajze e saj e ndershme

 46. Guest says:

  Por mua me ka vdek nena qe moti

 47. antigona says:

  shum e bukur me pelqeu shum

 48. gezim says:

  nena me e dashura

 49. Loqkiii hiii says:

  Shumm Shumm me pelqen

 50. lumturia says:

  Fjala e par kur kam lundur ka qen fjala Nene dhe fjalen e fundit qe do them do t’jet fjala Nene

 51. No name says:

  nenaa ehh sa me mundime na lindi e na rriti , mire e thote ky me Lart se nena eshte parajse per cdoke
  Duajeni dhe respektojeni nenat e juaja sepse betohem se ska me mire se nena nkte bote
  Ndoshta … ndoshta nje dite te gjithe do tju lene ju por nena eshte ajo qe cdohere e keni prane ne te mire e ne te keqe prandaj duajeni e respektojeni tej mase sepse eshte nje person me me se shumti vlere … jam tejet e bindur per kete !!
  Duajeni tej mase ….

 52. Tinna! says:

  NENA ESHTE GJDO GJE NE JETTEN TIME AJO ME LINDI AJO ME RRIT DHE ME NJE FJAL AJO ME EDUKON….URIME NENA IME 8 MARSIN GJDO TE MIR NE JETT…

 53. linaa says:

  oh nena ska fjale tjeter ne bote perveq asaj aq e vlefshme eshte ajo sa ska asnje xhevahir i milionerit qe krahasohet me te

  • Vlera says:

   vjeNjevjerrshr nenen Ze I ngroht kenge e degjuar rreze pavdekshme nje jet e lumtur kjo dashuri nuk ka then ka veq nje emer NENE

 54. Gresa says:

  Ju lumtë, kështu shprehet dashuria shumë e madhe e nënës eseja është shumë e vlefshme.

  .

 55. Krenare says:

  kjo ese te cilen e keni shkruar per nenen eshte nje ese shume e bukur me te cilen titullin e keni shkruar Ese per nenen

 56. ARBRESHA says:

  eseja m e mir qe kaM DGJUAR NDONJHER

 57. Rinor says:

  Nena nje njeri qe nuk krahasohet me asgje dhe besom se gjitha jane te pakrahasushme

 58. Rinor says:

  Fjala nene vlen sa nje thesar

 59. rita says:

  mrekullueshem, nenat jan dherat me te vlefshme dhe me te shtrenjta ne kete jet respktojini ato …

 60. Divinagirl says:

  te vleresoj qe e ke shkruar per enenen, por mund te ishte muanduar dhe pak 🙂 gjithsesi, shume e bukur

 61. Tina says:

  Eshte shume e bukur.
  Sepse nena ime eshte gjithqka per mua

 62. leta says:

  nena eshte mrekullia qe zoti ka krijuar ndonjehere

 63. leta says:

  ajo eshte nje grua e cila punon dite e nate qe ne te kemi nje te ardhme me te mire

 64. vesa bardhi says:

  a bon nji ese te 28nentorit

 65. vesa bardhi says:

  hahaah

 66. artiola says:

  nena edhee gjithqka

 67. alora says:

  nena eshte gjeja me e vleshme ne bote per mua.

 68. Anisa says:

  Ich liebe artikel ♥

 69. aglendi says:

  Sh e bukur . do zoti marr naj note te mir.

 70. Rrezeja ♥♡♥♡♥♥♥ says:

  I LOVE YOU MOTHER ♥♡♥♡

 71. Rrezeja ♥♡♥ says:

  AJO ME RRITI E ME EDUKOJ ËSHTË ” NËNA ”

 72. anjesaalushani says:

  shum bukur

 73. ANILAAA says:

  nenat jane me te rendesishmet ne bote i uroj te gjithave nenave 8 marsin te shtika me qajt

 74. sadije says:

  Nëna është një person i veçantë.Pa të s’mund të jetosh.

 75. artur halilaj says:

  nena …e vetmja mbeshtjetje e sigurte ne jete.pa te jeta eshte , jete pa kuptim

 76. anjeza halilaj says:

  nena per mua eshte gjithcka dhe shpresoj qe edhe per ju keshtu te jete dhe nje pike loti e nenes peshon sa te gjithe ujrat e botes .*D

 77. jetmira says:

  Neve çdo nen e jona na ka rrit dhe per neve nena eshte gjithqka

 78. besarta says:

  kush nuk e respekton nenen i mjeri ai per veti nuk thuhet kot se gjeneti esht ne nen kembet e nene kshtu qe duejeni nenen sa ta keni gjalle se kur do te vdes eshte von per ti kerkuar falje ose per tia lypur hallallin

 79. lusios becani says:

  i like

 80. suri says:

  e shtrejnta nene

 81. stella says:

  nje nene eshte nje jete nje nene te don dhe te afron nje nene shume te mbron dhe veten per ty ajo e sakrifikon

 82. Anea says:

  Shum e bukur ju Lumt kush e ka shenuar e falenderoj kush e ka shenuar

 83. Klejdi says:

  Shum e bukur

 84. ALBOZ-MAFIA says:

  i like it. shum e bukur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *