Poezi per 8 mars

Lule per 8 mars


8 Marsi

Udhë e largët më kish marrë,
gji e zemër mi kish tharë.
Nënë…. moj e mirë nënë,
det i thellë e i pamatur dhimbshurie.
Sa më prite atë natë, ti e dije.
Era vjen më thotë dy fjalë,
ulërinte si e marrë.
Nënë ….
era vjen më thotë dy fjalë,
ulërinte si e marrë, …
nënë… moj e mirë nënë,
det i thellë, e i pamatur dhimbshurie.
Sa më prite atë natë, ti e dije.
Erdha e s’të gjeta të gjallë,
u ula të puth në ballë.
Nënë,…
të putha gjirin e tharë,
por dot nuk ta nxorra mallë.
Nënë…. moj e mirë nënë,
det i thellë, e i pamatur dimbshurie.
Sa më prite atë natë, ti e dije.

You may also like...

16 Responses

 1. loresa says:

  bashhhh

  pa e lexu po

 2. loresa says:

  shum e buku

  rr

 3. melisa says:

  shummmmm,mir.nene.e.dua.te.dua.mami.te.dua.babi

 4. ana says:

  aaaaaaaaaaaaaa

 5. yll says:

  aaaaaaaa

 6. Gramoz says:

  7 dhe 8 marsi

  Dy festa të bukura
  të prindërve të mij
  njëra në shkollë
  e tjetra në shtëpi

  Njëra e mësuesit
  tjetra e nënës
  të dyja shkëlqejnë
  si drita e hënës.

  Shtatë Marsi në shkollë
  tetë Marsi në shtëpi
  të dyja i ç’moj
  festat t’ua uroj!

 7. Agonita Emini says:

  Urime Festat Nene dhe Mesuese Ju Uroj Nga Zemra Urime 7 dhe 8 Marsi

 8. farie says:

  shum e bukur

 9. vjollca says:

  I uroj nenes time me te bukur ne bot diten e saj te lumtur nuk mjaftojn kto fjal as nje buqete me lule per nenen sepse nena na ka dhën gjen me te bukur ne bot (diturin) I lov you mama.

 10. daorsa says:

  Gramoz shum e bukur vjersha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *