Viti i Ri (ese)

Loading...

Edhe une si çdo femije tjeter , mezi pres qe ta festoj vitin e ri , Viti i ri per mua eshte njera nder festat me te preferuara , une zakonisht e festoj ate me familjen por nganjehere edhe tek dajtë . Viti i ri eshte festa ime e preferuar ku gjate kesaj dite ne  festojme duke hedhur fishekzjarre . Por , ato jane te rrezikshme , keshtuqë duhet te kemi kujdes sepse mund te lendohemi . Ah sa kenaqesi eshte te festosh vitin e ri , une mendoj se kete here do ishte me mire qe vitin e ri ta festoja prane familjes , sepse familja eshte gjeja me e rendesishme ne jeten time , kete dimer mendoj se do kenaqemi shume , besoj se do jete nje feste fantastike , do argetohemi shume , te gjitha zemrat e femijeve jane te lumtura ashtu si edhe imja , do hedhim shume fishekzjarre , ku do te kenaqemi me te vertet , sepse ndrrimi i moteve , nuk eshte edhe aq i thjesht , eshte me te vertete nje gezim i madh , viti i ri me pelqen per shkak te menyres se festimit , por nganjehere me te vertete teprohet , shpresoj se kete vit do e festoj me se miri , por jo me ndonje lendim , dua qe gjithqka te shkoj mire dhe bukur , pa telashe .

Loading...

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *